Kebap yapımı esnasında büyük uğraşlar gerektiren bir yemektir. Gerçek lezzeti yakalamak adına detayların atlanmaması gereklidir. Bu süreçler de tam anlamıyla vakit almaktadır. Özellikle iyi bir kebap üretimi esnasında uzun zamanlar verilmelidir. Kebap makinesi ile üretim gerçekleştiğinde ise üretim hızı oldukça büyük artış göstermektedir. El ile yapılacak üretimden daha fazlasını bir saat içinde makine ile üretmeniz sağlanmaktadır. Yaklaşık olarak bir saat içerisinde 760 adet kebap üretimi sağlanabilir. El ile yapıldığında bu sayının yarısına bile yaklaşmak oldukça zorlayıcı olabilir. Üstelik hızlı bir üretimin yanı sıra üretilen her kebabın boyutları ve gramajları da aynı olmaktadır.

Kebap Dükkanı Nasıl Açılır?

Ülkemizde Adana ve Urfa kebap için olan ilgi her dönem oldukça yüksektir. İlginin yoğun olması nedeniyle de her dönem kebapçı dükkanı açmanın popülaritesi devam etmektedir. Açacağınız kebap dükkanının konumunu iyi seçmek önemlidir. Bu durum bütçeye göre de farklılık gösterebilir. Küçük bir işletme mi yoksa büyük bir restoran mı açmak istediğinize karar verdikten son en iyi konumu bulmanız önemlidir. Nasıl bir müşteri tipine hitap etmek istediğinize göre işletmenizin iç tasarımını şekillendirebilirsiniz. Profesyonel bir dizayn için alanında uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. İşletmenizin açılmasını gerçekleştirmeden önce gerekli olan prosedürleri de tamamlamalısınız. Gerekli olan belgeler ve işletmenin açılabilmesi için şartların her birinin tamamlanması gerekmektedir.

Kazancı oldukça fazla olan bu iş kolunda en iyisi olmak önemlidir. İşletmenize gelecek herkes lezzeti ve kaliteyi arayacaktır. Sunulan menü ve kalite, işletmenizin kazancını da artırmaktadır. Eğer bayilik sistemi düşünceniz var ise; her bayinizde aynı derecede kalite ve lezzeti sunmanız gerekmektedir. İşletmenizde var olacak herhangi bir eksiklik, müşterileriniz üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir. Bayiler arasında var olacak uyumsuzluklar ise kurumsal kimliğini zedeleyecektir. otomatik şiş kebap makinesi ya da küçük bir işletme için manuel kebap makinesi ile eşsiz lezzetler yaratabilirsiniz. Adana ve Urfa kebap için gerekli olan malzemeler ile kebap yapma makinesinde sürekli olarak aynı lezzeti yakalayabilirsiniz.

Kebap Dükkanı İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Hayalinizdeki kebap dükkanı için öncelikli olarak bütçenizi ayırmalısınız. İşletme açmak için gerekli olan tüm belgeleri bir araya toplamalısınız. İç düzeni, kullanılacak aletler gibi pek çok konuda eksiksiz bir şekilde işletmenizi tamamlayacak şekilde bütçenizi ayarlamanız gerekmektedir. Özel ocaklar, mutfak malzemeleri, bulaşık makinesi gibi işletmelere özgü elektronik eşyalarınızın her biri eksiksiz bir şekilde işletmenizde yer almalıdır. Nitelikli bir usta ve en az 3 çalışanınızın da işletmenizde olacağını düşünerek bütçenizi ayarlamalısınız. otomatik şiş kebap makinesi ile nitelikli bir ustaya ihtiyacınız kalmadan da dilediğiniz lezzeti yakalayan kebapları müşterileriniz ile buluşturabilirsiniz.

Kebap Makinesi ile 4 Saniyede Gerçek Kebap Lezzetini Yakalayın

Manuel kebap makinesi daha küçük işletmeler tarafından tercih edilirken otomatik şiş kebap makinesi daha çok büyük ya da orta ölçekli restoranlarda sıklıkla kullanılmaktadır.  Her geçen dönem daha da çok tercih edilmesinin gerçek sebebi ise; Adana ve Urfa kebap için gerçek lezzeti sunmasıdır. Gerekli olan tüm aşamaları birleştirmesi ve aynı gramaj ile üretim sağlaması nedeniyle kaliteyi sürekli hale getirmektedir. Gerçek kebap lezzetinin elde edilmesinin zor olması nedeniyle de kebap makineleri en büyük ihtiyaçlar halini almaktadır. Üst seviye teknolojilerin bir araya getirilerek üretilmesi sonucu ortaya çıkan kebap makineleri ile restoranınızda gerçek kebap lezzetini siz de yakalayabilirsiniz.

Kebap Makinesi Avantajları Nelerdir?

  1. Lezzetli ve gerçek kebap elde etmek için iyi bir ustaya ihtiyaç vardır. Ancak kebap makinesi ile usta ihtiyacınız olmayacaktır. Nitelikli bir usta ihtiyacı olmadan en lezzetli kebapları müşterilerinize sunabilirsiniz.
  2. Üretilen gıda tüm hijyen standartlarına uyumludur. Makinenin et ile temas ettiği kısımları hiçbir şekilde paslanma yapmamaktadır. Kebap üretim aşamasında hiçbir koşulda el ile temas etmemektedir.
  3. Bir ustanın yapacağı üretimden daha hızlı bir şekilde üretim gerçekleşmektedir. Saatte yaklaşık 760 ve dakikada 12 adet üretim sağlanmaktadır.
  4. El ile üretim ile kıyaslandığında kebap üretim maliyetleri düşmektedir. Sürekli aynı gramaj ile çalışmaktadır. Bu şekilde de fazla etin kaçması engellenmektedir.
  5. Üretilen kebaplarda sabit bir pişme kalitesi mevcuttur. otomatik şiş kebap makinesi ile et kalınlığı her daim homojen olarak ayarlanmaktadır. Bu sayede de pişme kalitesi hep aynı olacaktır.
  6. Makine ile üretilen kebaplar her zaman aynı boy, şekil ve gramajlarda olmaktadır. Boy ve gramaj ayaları ise sizin tercihinize kalmaktadır. Dilediğiniz ölçüleri ayarlayabilir ve üretimi o ölçülerde gerçekleştirebilirsiniz.